ÖNEMLİ DUYURU

2006-2007 BAHAR döneminden itibaren Yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz izin taleplerini ON-LINE olarak Internet aracılığı ile yapacaklardır. Hacettepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları Yönetmeliği Madde-14’de belirtilen bir dönem içerisindeki toplam izin süresi dahilindeki kullanılan izinlerin girilmesi yurt öğrencisinin sorumluluğundadır.

 

YURT YÜRÜTME KURULU

 

Bu amaçla, öncelikle http://yurt.hacettepe.edu.tr adresinden şifrenizi almanız gerekmektedir.

 

KULLANICI ŞİFRESİNİN ALINMASI

(1)        http://yurt.hacettepe.edu.tr adresine girerek “ŞİFRE ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ” yazısının üzerine tıklayınız. Aşağıdaki ekran görünümleri belirecektir.

 

Yukarıdaki bilgileri EKSİKSİZ OLARAK DOLDURUP Bilgileri Onayla butonuna tıklayınız. Bu işlemden sonra ekranda beliren Kullanıcı adı (numara) ve şifreyi İLK GİRİŞİNİZİ Yapmak için kaydediniz. İLK GİRİŞİNİZİ yaptığınızda veya gerek duyduğuz anda şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

İZİN KAYIT SAYFASINA GİRİŞ VE KULLANIMI

 

(2)        http://yurt.hacettepe.edu.tr adresine girerek “İZİN KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ” yazısının üzerine tıklayınız. Aşağıdaki ekran görünümleri belirecektir.

 

 

Kullanıcı adı (Numara) ve Şifre bilgilerini yukarıdaki ekranda girerek Tamam butonuna tıklayınız. Size özel  izin bilgilerinin yeraldığı aşağıdaki ekrana ulaşacaksıznız.

 

Yandaki ekranda

1.   Şifre değişikliği yapabilirsizniz.

2.   Yeni İzin Kadı yapabilir ve izinlerinizi takip edebilirsiniz.

 

NOT: İzinden erken dönüş yaptığınız taktirde gerekli düzeltmenin yapılabilmesi için Yurt İdaresine yurda giriş yaptığınız gün başvurmanız zorunludur.

 

Hafa sonu ve diğer tatil günleri hariç bir dönem için 15 günlük izin süresi dolan öğrencilerimiz bu sayfadan ilgili dönem için daha fazla izin girişi yapamazlar. Ancak kullanmış oldukları izinleri takip edebirlirler ve şifre değiştirme işlemlerini gereçekleştirebilirler.